Reprezentace ČR doma i ve světě

Jsem ústavně nejvýše postavená žena,   místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR. Hájím zájmy naší země na mezistátních setkáních, konferencích a zahraničních cestách. Podporuji a spolupracuji s krajany, upozorňuji na významné Čechy a jejich činy v zahraničí. Propaguji českou kulturu a její odkaz v zahraničí. Podporuji též českou vědu, její popularizaci a také spolupráci se Senátem při tvorbě legislativy.

Senát reprezentuji při setkání a pietních aktech jednak v mém regionu, ale i po celé České republice a také v zahraničí. Připomínám činy českých hrdinů, vojáků, myslitelů i jinak významných osob, snažím se vyzdvihovat jejich význam pro současnost. Ten nesmí být zapomenut. V roce 2015 jsem doprovázela a částečně i zaštítila akce upomínající na Mistra Jana Husa, pro rok 2018 zaštituji vzpomínkové akce Senátu i jinde o vzniku ČSR a též o Mnichovské dohodě. 

Považuji za velkou čest, že mohu reprezentovat naší zemi, hájit její zájmy v zahraničí a být u toho, když se o nich jedná. Prosazuji integrovanou ČR do západních struktur.