Aktuality

Směřování neformální péče 2020

Konference na toto téma proběhla 13. října od 9 do 15 hodin v on-line prostoru. Zaštítila a zahájila ji místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská.

Akci uspořádala Alfa Human Service, které se věnuje podpoře pečujících již 20. let. „V loňském roce byla zahájena kampaň na podporu neformálních pečujících i tím, že jsme 2. října označili za Den pečujících“, popsala situaci senátorka Horská.

Do programu se podařilo zařadit příspěvky napříč institucemi, které jsou důležitou součástí podpory pro neformální pečující. Vystoupila tak například Olga Hubíková z Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí v Brně na téma Pomoc pečujícím v sociální práci na obecních úřadech. Zazněly také aktuální informace k legislativním změnám ve vztahu k pečujícím osobám ze strany MPSV od Davida Pospíšila, ředitele odboru sociálních služeb a sociální práce.

O podpoře pečujících osob v Pardubickém kraji z pohledu neziskové organizace Bethany promluvila Nikola Joštová. A o své osobní zkušenosti pečujících se s námi podělily Lenka Bártová ze Spiralis, Pečovat a žít a také Eva Němečková, která navíc představila svůj projekt NEEDOTalks.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yy1_-LlsqnA

13.10. 2020