Senátorka Horská podpořila projekty v rámci Burzy filantropie

Další Burza filantropie v Pardubickém kraji se uskutečnila 21. června 2021 v Pardubicích. Prezentované projekty byly zaměřené jak na sociální oblast, tak na volnočasové aktivity nebo na podporu vzdělávání.

„Chci poděkovat za podporu smysluplných projektů. Za to, že donátoři dávají důvěru neziskovkám. Přesah, který Burza filantropie má je obrovský a já jsem za to nesmírně vděčná, “ řekla na závěr pardubické burzy senátorka Miluše Horská a dodala: „I malé neznámé neziskovky si mohou sáhnout na zásadní pomoc, když přijdou se smysluplným nápadem, protože KONEP je dnes pro donátory záruka  jistoty a kvality.“

Senátorka si tradičně vybírá dvě organizace, které finančně podpoří. První z nich byla Vesta Pardubice, druhé organizaci Yourchance udělila Divokou kartu. Další dva donátoři tímto způsobem podpořili Rodinné Integrační Centrum a statek Apolenka. Jedná se o přímou podporu organizacím, které do burzy nepostoupily.

„Mám velikou radost, že se na 10. ročníku Burzy filantropie podařilo pro neziskovky z Pardubicka a Chrudimska získat přes milion korun. Přesah tohoto projektu je obrovský a já jsem za to nesmírně vděčná. I letos jsem velmi ráda podpořila dvě skvělé organizace,  Vesta Pardubice z.s. a yourchance, které pomáhají dospívajícím dětem z dětských domovů a pěstounské péče“, sdělila dále senátorka Miluše Horská.

 

30.6. 2021