Aktuality

Online konference „Směřování neformální péče“ pod záštitou Miluše Horské

Z důvodu epidemiologické situace se odborná konference o neformální péči pod záštitou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horské uskutečnila 13. října 2020. Cílem letošní konference bylo prezentovat aktuální přehled stavu neformální péče v ČR, teoretické poznatky i zkušenosti praxe a v neposlední řadě také koncepční pohled úředníků.

„Za posledních 5 let je v problematice neformální péče vidět určitý posun, “ říká místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, která se tomuto tématu věnuje dlouhodobě. Zároveň dodává: „Stále je však nutné si uvědomovat, že neformální pečovatel zaslouží podporu a pomoc za neviditelnou práci, kterou vykonává nejen pro své nejbližší, ale vlastně i pro celou naši společnost. Současná pandemie postavila pečující do ještě složitější situace, kdy se přidává velká psychická zátěž a obavy z nákazy vlastní a svých blízkých.“

První část konference se věnovala strategii, koncepci z pohledu ministerstva. Odpolední blok uzavírají zkušenosti pečujících a projekty, které se snaží reflektovat a zlepšit jejich současné postavení ve společnosti i v souvislosti se aktuální situací a využitím např. digitálních médií.
Akce se konala za odborné spolupráce organizace Alfa Human Service, z. s.

 

13. října 2020