Aktuality

Benefice ve Východočeském divadle pomůže Nepálu

Zdroj: Hradecký deník, 17.9.2015

Pardubice – Již podruhé mají Pardubičtí příležitost zapojit se do projektu na pomoc nepálským obyvatelům, kteří se dodnes potýkají s následky ničivého dubnového zemětřesení. Můžou to udělat prostřednictvím benefičního koncertu s názvem „Cesta – Journey“, který odstartuje dnes od devatenácti hodin ve Východočeském divadle.

Kam poputuje výtěžek z akce?

„Výtěžek z akce pomůže konkrétním obyvatelům Nepálu v údolí Káthmandú, kteří se v současné době nacházejí v situaci hraničící s přežitím. Chceme se zaměřit především na obnovu školství a zničených obydlí v této oblasti, “ řekl o projektu cestovatel Oldřich Bubák začeskonepálskou společnost DANEBAD, který osobně dohlédne na realizaci pomoci v Nepálu.

Projekci doprovodí také hudba

Součástí benefičního koncertu bude snímek s názvem „KORAKAILASH“, který je cestou Oldřicha Bubáka k „duchovnímu pólu“, tedy k posvátné hoře Kailash, ležící v západním Tibetu.

Projekci doprovodí citlivě zkomponovaná hudba v podání Komorního orchestru Univerzity Hradec Králové.

Duchovní svět je jedinečný

„Jsem ráda, že semohudo projektu zapojit a věřím, že společně s obyvateli Pardubic vyjádříme sounáležitost s lidmi, jejichž duchovní svět je jedinečný. Zvu všechny zájemce, ať si s námi přijdou užít kulturně bohatý večer a projevit svoji pomocí multikulturní respekt a toleranci, “ prohlásila místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky a ředitelka školy Svítání Miluše Horská, pod jejíž záštitou se večer koná.

12011326_10153651637137953_5771564482007220728_n